Dla jednych – niespodzianka, dla drugich – oczywistość, której wprowadzenie było kwestią czasu. Mapa Cache wraca do puli turniejowej!
Legendarna mapa powraca
Kilka chwil temu Valve ogłosiło jedną z najbardziej wyczekiwanych zmian w Counter- Strike’u – do oficjalnej puli map turniejowych wraca legendarna mapa de_cache. Ta informacja oznacza powrót znanej wszystkim fanom CS’a mapy do aktywnej puli po ponad 7 latach nieobecności na profesjonalnej scenie. Pod koniec kwietnia amerykańskie przedsiębiorstwo wprowadziło Cache’a do gry jako opcja dla chętnych, gdyż przez prawie dwa miesiące mapa była dostępna tylko i wyłącznie w trybie turniejowym. Dziś jednak otrzymaliśmy informację o zmianie w aktywnej puli na nadchodzący piąty sezon trybu Premier w CS2, a co za tym idzie – zmianie w puli map rozgrywanych na profesjonalnej scenie.
Cache zastąpi w niej Overpassa, dla którego jest to już drugie pożegnanie z active duty w ostatnim czasie. Wyniki popularności mówią jednak same za siebie – to właśnie Overpass był jedną z najrzadziej rozgrywanych map podczas zakończonego niedawno Majora w Kolonii. Dodatkowym aspektem motywującym Valve do wprowadzenia zmiany był fakt, iż Overpass pozostawał jedną z najgorzej zbalansowanych map pod kątem stronniczości – defensywa na niemieckiej lokacji miała sporą przewagę nad stroną terro, a trend, który obserwujemy przez ostatnie lata wyraźnie pokazuje, iż amerykański koncern lubi reagować na taki stan rzeczy właśnie zmianami w map poolu. Pierwszą okazją na zaobserwowanie Cache’a podczas turnieju tieru pierwszego będzie najprawdopodobniej BLAST Bounty 2026 Season 2, który rozpocznie się już 21 lipca.


Zostaw komentarz